Posiłki

CO JEDZĄ NASZE DZIECI?

Czyli propozycje naszej kuchni.

Przedszkole „KASPEREK” proponuje dzieciom cztery planowe posiłki. Są to posiłki domowe przygotowywane przez naszą kuchnię według jadłospisu układanego przez dietetyka.

Proponujemy

Śniadania:

Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, serem białym, dżemem oraz warzywami sezonowymi (pomidor, ogórek, sałata, papryka, itp.)

Do picia według uznania herbata lub sok.

Obiad:

Zupa na wywarze jarzynowym lub mięsnym, ziemniaki, danie mięsne, rybne lub pierogi, kopytka, kluseczki, itp.. surówka. Do picia kompot z owoców sezonowych.

Podwieczorek:

Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, ciasto domowe lub bułeczki drożdżowe, pączki, oponki itp., jogurt, kisiel, budyń, owoce sezonowe.

Do picia herbata owocowa lub sok.

II Podwieczorek:

Domowe ciasto, kisiel, owoce sezonowe. Do picia herbata owocowa lub sok.

Do dyspozycji chętnych dzieci przez cały dzień soki owocowe, herbata lub woda mineralna.

W naszym przedszkolu realizowane są również indywidualne diety np. bezglutenowa, bezmleczna, wg wskazań lekarza.

Kuchnia przedszkolna wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę uzgodnioną z dietetykiem przedszkolnym oraz z Terenową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

PRZEDSZKOLE POSIADA SYSTEM HACCP

System ten został utworzony w celu zapewnienia jakości zdrowotnej produktów spożywczych (bezpieczeństwo w procesie przewożenia, przechowywania, produkcji i jakości towarów).