O nas

Europejskie Przedszkole „KASPEREK” działa od września 2010. Poprzez stworzenie domowej atmosfery, pełnej akceptacji i bezpieczeństwa zapewnia profesjonalną opiekę i edukację dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

WYCHOWAWCY:

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną i fajną atmosferę w przedszkolu.

Nauczycielki, również nazywane przez dzieci „ciociami” wspomagają i ukierunkowują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co umożliwia lepsze poznanie dziecka przez nauczyciela i indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy wdrażają najnowsze osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i prowadzenia obserwacji i monitorowania postępów dziecka. Biorą aktywny udział w radach pedagogicznych, spotkaniach metodycznych, kursach, warsztatach, podnoszą swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych.

WARUNKI LOKALOWE:

Nasze przedszkole mieści się w nowocześnie urządzonym obiekcie o powierzchni 850m2. Stanowi go parter i piętro wolnostojącego budynku z dwoma bezpiecznymi, osobnymi wyjściami.

Duży nacisk kładziemy na estetykę sal, a pastelowe kolory nadają całemu wnętrzu ciepły i domowy klimat.

Przedszkole posiada:

– 6 sal dydaktycznych;
– salę gimnastyczną;
– salę SI;
– dużą szatnię;
– 6 łazienek;
– kuchnię oraz pomieszczenia socjalne;
– duży plac zabaw;

Placówka spełnia wszystkie normy i przepisy Unii Europejskiej gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki do przebywania dzieci.

NASZ OGRÓD:

Niewątpliwie atutem naszego przedszkola jest duży zielony ogród, który stanowi oazę ciszy i spokoju oraz pozwala na zabawę na świeżym powietrzu.

Oferujemy bezpieczny i przestronny plac zabaw wyposażony w:

– piaskownice;
– huśtawki;
– zjeżdżalnie;
– ścianka wspinaczkowa;
– małpi gaj;
– domki interaktywne;

Wyposażenie placu jest przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Spełnia normy Unii Europejskiej. Posiada certyfikaty.

BEZPIECZEŃSTWO:

Cały obiekt jest strzeżony i monitorowany przez 24 godziny na dobę.

Wykorzystany przez nas w przedszkolu system monitoringu działa w oparciu o profesjonalne systemy alarmowe i wyspecjalizowane grupy interwencyjne.

Posiada on także tę cenną zaletę, że sygnalizuje:

– pożar, ulatnianie gazu;
– włamanie;
– napad;

A także śledzi automatycznie bez interwencji użytkownika podstawowe parametry, np:

– brak zasilania sieci;
– łączność pomiędzy użytkownikiem i stacja odbiorczą;

Wszystkie stosowane przez system urządzenia posiadają atesty i homologację
dopuszczające je do użytku na terenie Polski w obiektach o wszystkich klasach zagrożenia.